top of page
Vundamendi, sokli, keldri soojustamine PUR vahuga
Vundamentide, soklite, keldrite soojustamiseks on PUR vahu kasutamisel palju eeliseid ja need on majaomanikule olulise tähtsuse ning kaaluga. Arvestada tuleb ju töökindluse, mugavuse ja eelkõige energiasäästuga, mida PUR vahu kasutamisel saadakse. Energiatõhusad ja seega ka keskkonnasõbralikud hooned vajavad efektiivset soojusisolatsiooni, milleks on PUR vaht ideaalne. PUR vahu eelis traditsiooniliste soojustusmaterjalide ees seisneb eelkõige selles, et pihustatav vaht täidab soojustatava pinna liitekohtadeta ja peatab õhuliikumise täielikult. Eriti hästi tuleb see esile just siis kui soojustatav pind on ebatasane: maa- või paekivist laotud vundamendid ja soklid. Kasutades nende soojustamisel traditsioonilisi vahendeid jääb paratamatult mitmeid tühimike ning soojustusmaterjali liitekohti, mis ajajooksul külmasildu tekitavad. PUR vaht on aga püsiv ja äärmiselt tugev. Kannatab koormust ca 300kg/m2 kohta. Pihustusvaht kopeerib aluspinda ja tulemus jääb sellele vastav. See loob lisavõimalusi ka välisilme lahendustes.
PUR pihustusvahu eelised:
Lihtne ja kiire paigaldus. Sõltumata pindade keerukusest on PUR vahu pihustamine kindlasti üks kiiremaid ja lihtsamaid soojustuse paigaldamise viise. Puudub vajadus täiendavate konstruktsioonide ja kinnituste paigaldamise järele.
Väga hea vastupidavus. PUR vahud on vastupidavad ja kestavad kogu hoone eluaja. Ta on vastupidav enamike keemiliste ühendite suhtes. Ta on niiskuskindel, ei kaota oma vormi ja struktuuri.
Võimekad soojusisolatsiooni omadused. Pihustusvaht võimaldub luua tiheda ja elastse soojustuskihi, millel puuduvad vahekohad ning vuugid, mis põhjustavad soojuskadusid.
Polüuretaanvahu omadused võimaldavad selle liigitada parimate soojusisolatsioonimaterjalide hulka. Materjal täidab kõik vabad tühimikud, välistades seeläbi termiliste sildade tekkimise võimaluse. Avatud pooriga PUR vaht, sobib ideaalselt kõrge soojusisolatsioonivõimega karkassmajade soojustamiseks. Toode toimib akustilise isolaatorina – see kindlustab maja heliisolatsiooniga, absorbeerides mürarikastelt tänavatelt või külgnevatest ruumidest kostuvaid helisid.
PUR vaht ei koorma maja struktuuri, nagu see on teiste soojusisolatsioonimaterjalide puhul. Veelgi enam, see on paigaldatud karkassi vahele. Selline rakendus kujutab endast puidust hooneelementide täiendavat jäigastamist. Nii summutab see tõhusalt müra ja osutub kasulikuks eriti hoonetes, kus on palju ruume ja aknaid. Vaht on õmblusteta materjal, lihtne paigaldada ja ülimalt vastupidav – see on parim valik maja soojusisolatsiooniks.
PUR vaht: avatud pooridega ja suletud pooridega. Milline on nende oluline erinevus?
PUR pihustusvahtusid on kahte erinevat tüüpi – avatud pooridega PUR vaht ja suletud pooridega PUR vaht. Vahtude erinevus seisneb peamiselt vahu struktuuris, mistõttu erineb ka nende „hingavus” ning hüdroisolatsioonilised omadused.
Avatud pooridega PUR vahtu, mida kutsutakse ka pehmeks vahuks, kasutatakse peamiselt eluruumide, seinte ja pööningute soojustamiseks. Avatud pooridega vaht „hingab”, seega ei kogune ruumidesse niiskust. Lisaks sellele on selle vahu üheks eeliseks see, et ta ei ole sobiv keskkond näiteks hallitusseente tekeks.
Eluruumides kasutamiseks sobib avatud pooridega PUR vaht ka seetõttu, et on lõhnatu, ei tekita tolmu ega eralda kahjulikke aineid. Seetõttu on ta ideaalne materjal loomaks elukeskkonda, mis allergiasõbralik nii inimestele kui loomadele.
Suletud pooridega pihustusvahtu kasutatakse peamiselt spetsiifilisematel eesmärkidel, nagu näiteks katuste ja vundamentide soojus- ja hüdroisolatsiooni jaoks. Sageli leiab suletud pooridega PUR vaht kasutust külmhoonete, hoidlate ja ladude, ning suurte hallide soojustamiseks. Suletud pooridega vahu struktuur, kus 90% pooridest on suletud, loob kindla kaitse niiskuse ja külma eest.
Kuna PUR vaht kantakse soojustatavatele pindadele pihustamise teel, siis võimaldab selline tehnoloogia täita kõikvõimalikud praod ja tühimikud, millele juurdepääs on raskendatud. Samuti võimaldab see efektiivselt katta ka spetsiifilise kujuga pindasid nagu näiteks kuplid või võlvkaared.
PUR vaht on toodetud Hollandis ja omab kõiki kvaliteedi osas vajalikke sertifikaate. Vahu paisumine oleneb pinna -ja õhutemperatuurist ning samuti õhuniiskusest, materjali kulu arvestatakse just nendest teguritest sõltuvalt. Lõplik vahu maht arvestatakse peale tööde teostamist vastavalt PUR vahu masina lugerile ja selle alusel koostatakse arve.
Sellel töökal ja kvaliteetsel PUR vahul on ideaalne omadus täita kõik väiksemad tühimikud ja praod. Väga oluline on märkida, et PUR vahu paigaldamine on võimalik, kui pinna temperatuur on vähemalt +10 kraadi. Pihustatav ja soojustatav pind peab olema kuiv ja puhas ning enne tööde alustamist tuleb kinni katta esemed ja pinnad (aknad, puitdetailid jne), mis ei tohiks saada kokkupuudet PUR vahu pritsmetega. Tööde teostamiseks on vajalik 20 A jõupesa (vajadusel kasutame lisatasu arvestusel elektrigeneraatorit).
PUR vahuga majade soojustamine. PURON OÜ soojustab PUR vahuga majade fassaadid, seinad, vundamendid, soklid, katused, laed, keldrid ja põrandad.
bottom of page